Punased bojaarid : kogumik keskajakirjanduse refereeritud lugusid

2,00 €

Tallinn : Eesti Raamat, 1989

92 lk.

ISBN: 5450005091

Pehmeköiteline ja heas korras kasutatud raamat.

Kogus

koostanud Helle Mets, vene keelest tõlkinud ja refereerinud J. Meriste

1988. aasta tõi avalikkuse ette uskumatuid lugusid võimu kuritarvitamisest ja korruptsioonist Nõukogudemaal. Käesolev kogumik toob keskajakirjandusest refereerituna lugeja ette neist kõige drastilisemad.

Iga poliitikategelane loob tõenäoliselt oma meeskonna talle eriti usaldusväärsetest inimestest. Brežnevi ajal paisus tema meeskond liiga suureks. Selles ei olnud kuigi palju andekaid inimesi, paljud olid üldse nõrgad juhid, kuid püsisid oma ametis ainult tänu Brežnevi toetusele.
Riigis ei valitsenud seaduslikkus, puuds elemetaarne kord. Kõikjal võttis maad ebaperemehelikkus, vastutustundetus ja kõikelubatavuse õhkkond. Üha avalikumaks ja jultunumaks muutusid ühiskonda laostav korruptsioon ja võimu kuritarvitamine, riisumine ja altkäemaksuvõtt said elunormiks. Ühiskondliku ja riikliku tegevuse kõigis sfäärides – alates parteilisest juhtimisest keskuses ja kohapeal kuni kirjandusajakirjade toimetusteni ja loominguliste liitude juhtkondadeni – juurdus kildkonnavaim, ringkäendus, onupojapoliitika ja maffialikkus...

1 Ühik