Kurgaanid, ebajumalad, mündid
  • Kurgaanid, ebajumalad, mündid

Kurgaanid, ebajumalad, mündid

2,80 €

German Fjodorov-Davõdov

Tallinn : Valgus, 1970

139 lk. : ill.

Pehmes köites ja väga heas korras raamat

Kogus

Euroopa ja aasia steppe on läbinud mitu rändrahvaste lainet: esiteks hunnid, nende järel avaarid, kasaarid, bulgaarid, petšeneegid, polovetsid, siis Tšingis-khaani armeed ja Kuldhord...
Miks need metsikud suguharud osutusid nii tugevateks, võitmatuteks, miks kultuurne Euroopa neid kartis? Mis põhjustas Aasia rändrahvaste vallutusretkede perioodilisuse? Need küsimused kerkivad otsekohe uurija ette, kui ta puutub kokku rännusteppide ajalooga.
Raamatu autor, tuntud numismaatik, arheoloog ja Kuldhordi ajaloo uurija, on ise osa võtnud keskaegsete rändrahvaste mälestiste väljakaevamisest Lõuna-Vene steppides; ta on käinud paljudes muuseumides, kus paiknevad rändrahvaste muistised või keskaegsete raidkujude kogud. eredalt ja värviküllaselt jutustatakse raamatus türgi päritoluga rändrahvastest, kes keskajal meie steppe asustasid; nende olustikust ja ajaloost, nende ebajumalatest ja kurgaanidest, lossidest ja linnadest.
Raamatus on kasutatud materjale Ahtuba (Volga harujõgi) ääres tehtud väljakaevamistest, mille organiseerisid Moskva Riiklik Ülikool, Volgogradi Kultuurivalitsus ja Kaasani Riiklik Ülikool.

Fjodorov-Davõdov, German
1 Ühik